youtube

[2018] International Architecture Awards 2018 dla “5 ELEMENTS”

Architecture Podium ma przyjemność ogłosić zwycięzców International Architecture Awards 2018r. przyznawanych projektom wykazującym doskonałość i innowacyjność w architekturze i wzornictwie. W tym roku zarejestrowano 586 projektów z ponad 40 krajów, obejmujących architekturę, projektowanie krajobrazu, projekty urbanistyczne, projektowanie produktów i projekty wnętrz. Laureatem w kategorii Interior Design Elements został „5 ELEMENTS” by PROJEKTPLUSARCHITEKCI

IAA2018

International Architecture Awards podkreśla i promuje światowych architektów i projektantów, aby tworzyć projekty wykorzystujące nowe wymiary w projektowaniu i innowacjach procesu projektowania, oferując dodatkowe korzyści, zwiększoną użyteczność, nową funkcjonalność, lepszą estetykę, wyjątkową wydajność i lepszą równowagę.

„5 ELEMENTS” IDEA

„Zachodnia kultura posuwała się naprzód, wygodnie zapominając o fundamentalnych zasadach życia i wszystkich pragnących pozbawić naszą planetę swoich zasobów, aby uzyskać widoczne bogactwo. Ambitna kultura Zachodu przez tak długi czas stosowała czystą naukę i logikę, że pozwoliła umysłowi uśpić duchowo, nie będąc w stanie zrozumieć nawet najprostszych zasad życia. Teraz, gdy doszło do tak wielu szkód, Zachód w swojej desperacji szuka jego zbawienia, zwracając się ku wschodnim filozofiom i wierzeniom. Filozofie takie jak Yin / Yang i Five-Elements […] "

Reminescencja „5 ELEMENTS” odnosi się do pięciu głównych żywiołów: drewna, ognia, wody, ziemi i metalu zwanych również pięcioma fazami lub pięcioma ruchami. Stosowano je w medycynie chińskiej, filozofii, kosmologii, cyklach, fazach, fengshui, wróżbiarstwie, muzyce i sztukach walki. „5 ELEMENTS” wykonany jest z materiałów pochodzących z natury. Każdy materiał odzwierciedla jeden element. Główna stalowa konstrukcja ramy uzupełniona o inne: akwarium [woda], kominek [ogień], kawałki drewna [drewno] i kamień w akwarium [ziemia]. Dlaczego tak?

Na przestrzeni lat, w szczególności dzisiaj ludzie wciąż używają zbyt wielu różnych sztucznych materiałów, aby tworzyć nowe produkty nie dbając o naturę. Zdecydowaliśmy się na użycie materiałów, które kiedyś mogą wrócić do środowiska bez dalszej degradacji przyrody. Chcieliśmy również zwrócić uwagę na to, jak cenna jest natura, dając możliwość kontemplacji wszystkich tych elementów w domu. W miejscu szczególnym, gdzie odnajdujemy spokój oraz czas na kontemplację.

„5 ELEMENTS” został zaprojektowany do nowoczesnych i industrialnych wnętrz, które pozwalają cieszyć się i podziwiać to, co stworzyła natura.